Picante: Asmalımescit’in büyük hayal kırıklığı

Asmalımescit’te bulunan Meksika restaurantı Picante, önünden her geçtiğimde dikkatimi çeken, hakkında hep iyi şeyler okuduğum bir yerdi. Uzun süredir bakmadığım fırsat sitelerine tesadüfen baktığım bir gün “Picante’de 30 TL’lik istediğiniz yemek 15 TL” kuponunu görünce alıp denemeye karar verdim ve dilediğimizce yiyebilmemiz için 3 adet kupon aldım.

Yemeklerin fiyatı muadil restaurantlara göre kısmen pahalı olsa da bence kabul edilebilir yükseklikteydi. Esas sorun yemeklerin fiyatından ziyade Coca Cola’nın fiyatıydı. Menü fiyatı 6 TL olan Cola’nın masaya geldiğinde yalnızca 200 ml’lik olduğunu görmek gerçekten de çok can sıkıcıydı. İnsan menüde cola fiyatını 6 TL olarak görünce en azından 330 ml’lik kutu cola bekliyor.

Yemek olarak chimichanga ve taco söyledik. Her ikisi de soğuk geldi ve tatları çok yavan, etleri sinirli ve sertti. Yemeklerin miktarları fena değildi, bu yüzden henüz kuponlarımızı dolduramadığımız halde doyduk ve üstüne ekstra bir yemek yemek istemedik, ama yemek çok can sıkıcı olduğu için bir daha gelmek de istemedik, bu yüzden tatlı söylemeye karar verdik. Tatlı siparişi vermek için garsonu çağırdığımızda ise kötü bir sürprizle daha karşılaştık: o gün menüdeki hiçbir tatlıdan yapılmamış, yani mekanda herhangi bir tatlı yokmuş. Bunun üzerine mecburen kuponumuzun oldukça büyük bir kısmını yakarak mekandan ayrıldık.

Sonuçta, Picante bizim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bir daha asla gitmem, kimseye de tavsiye etmem.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s