Joseph Joseph

Joseph Joseph, 2003 yılında ikiz kardeşler Richard ve Anthony Joseph tarafından yaratılmış bir tasarım markası. Richard’ın işletme ve Anthony’nin tasarım eğitimini birleştirerek yarattıkları marka, çağdaş ve yaratıcı mutak ürünleri alanında faaliyet gösteriyor.

Benim Joseph Joseph’le tanışmam ise ürünlerinin genelini pek beğenmediğim Esse mağazasında oldu. Arkadaşımın evinde gördüğüm bir ürüne bakmaya gittiğimde gördüğüm iç içe geçmiş yemek hazırlama seti, bu ürün grubuyla ilgili olarak şu ana dek gördüğüm en iyi tasarım.

Set; kocaman bir karıştırma kabı, 1 süzgeç, 1 elek, küçük bir karıştırma (aynı zamanda çeşitli birimlerde ölçü) kabı ve yabancı kaynaklı yemek tariflerinin vazgeçilmezi olan “cup” ölçüsünün kaplarından oluşuyor (aynı zamanda ml olarak da yazıyor) ama yalnızca karıştırma kabı kadar yer kaplıyor.

Ben şimdilik Joseph Joseph ürünlerinden yalnızca bu seti bulabildim ve alabildim. Joseph Joseph ürünleri Esse mağazalarında web sitesi fiyatlarının yaklaşık 2-2,5 katına satılıyor ancak şu sıralarda Esse’de %50 indirim var, hala kaldıysa bir adet edinmenizi şiddetle tavsiye ederim. Kalmadıysa da Joseph Joseph ile ilgili güzel bir nokta daha var, web sitesinden alışveriş yaptığınızda Türkiye’ye kargoyla gönderiyorlar. Kargo ücreti 19 Euro, biraz pahalı ama ürün adedi artsa da kargo ücreti değişmiyor.

Markanın çok başarılı bulduğum bir başka ürünü ise aşağıdaki set.

Bu pişirme seti ilk bakışta sadece cazip renklere sahip sıradan bir set gibi gözükse de aslında küçücük bir detayla bir tasarım harikasına dönüştürülmüş bir set. Kaşıkların orta kısmında bulunan çıkıntı ve ağırlık merkezlerinin saplara gelecek şekilde ayarlanmış olması sayesinde kaşıklar asla tezgaha değmiyor, böylece yemek yaparken tezgah asla kirlenmiyor ve kaşıkları koyacağınız bir aparata ihtiyaç duymuyorsunuz.

Aşağıdaki kesme tahtası seti ise aynı tahtada farklı yiyecekler kesmekten hoşlanmayanlar için 4 adet kesme tahtasından oluşan ve her tahtanın üzerinde hangi yiyecek grubunda kullanılacağını gösteren bir işaret bulunan bir set.

Kesme yüzeyleri yiyecekleri kesmede ideal kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmış ve tahtalar makinada yıkanabiliyor.

Aşağıdaki ürün ise spagetti yaparken asla doğru miktarı ayarlayamayanlar için tasarlanmış bir ürün: spagetti ölçme seti.

Tüm bu tasarım harikası ürünleri ve çok daha fazlasını Joseph Joseph’in web sitesinde görebilirsiniz. 19 Euro’luk kargo ücretini siteden alışveriş yapmak isteyen başka arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz ama unutmayın, yeni ve manasız gümrük yasasıyla malesef en fazla 150 Euro’luk alışveriş yapabiliyorsunuz.

Bu arada Esse’ye girmekteki amacım aşağıdaki kaşıklıktan (ama yeşilini) edinmekti.

Zak Design markalı bu kaşıklık da gördüğüm tüm kaşıklıklar içinde en güzeli diyebilirim. Zak Design da mutfaklar için melaminden yapılma ürünler üreten bir tasarım firması. Fonksiyonellik açısından pek kayda değer olmasa da renkleri ve şekilleriyle tüm ürünleri birer bonibonu andırıyor.

 

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s