Galata’da İpana Etkinliği

Cumartesi günü Galata Building‘de P&G ve EDAD ortasklığıyla bir etkinlik düzenlendi, İpana Pro-Expert etkinliği. Bu etkinlikte öğrendiklerini geniş kitlelere aktarsınlar diye de yemek bloggerları davet edildi. Etkinlikle ilgili olarak gelen mailde yer alan “brunch” ve “Building’den hediye çeki” ibareleri bloggerları cezbetmek için çok doğru seçimlerdi :)

Etkinliğin ana konusu, diş sağlığı konusunda önlem almanın tedaviden daha önemli olduğuydu, yani doğru diş macunu ve diş fırçası seçimi bize daha fazla sağlam diş olarak geri dönüyor. Etkinlikte tanıtılan İpana Pro-Expert diş macunu, diş hekimlerinin en çok kontrol ettiği alanları koruyup olası diş ve diş eti problemlerine karşı önlem alınmasını sağlıyor.

DİŞ ETİ SAĞLIĞINIZI KORUMAK İÇİN İPUÇLARI:
•Diş ve diş etlerinizi fırçalayın
•Diş ipi kullanın
•Arka dişlerinizin bakımına da önem gösterin
•Diş fırçanızı her 3 ayda bir değiştirin*
•Sık sık aynada diş etlerinizin durumunu kendi kendinize kontrol edin
•Diş etlerinizin renk ve dokusunda bir değişiklik olup olmadığına bakın
•Diş temizliği ve kontrol amacıyla diş hekiminizi 6 ayda bir ziyaret edin

*3 ayda bir değiştirme olayı, her insanın yapması gerektiği gibi günde 2 kere 2’şer dakika diş fırçalayanlar için geçerli. Türkiye’de ise durum tabii ki her konuda olduğu gibi çok acıklı; Türk insanının diş fırçalama sıklığı ortalama olarak haftada 1,5 kereymiş.

Etkinlikte tanıtılan ikinci ürün ise, İpana’nın kardeş markası Oral-B’nin son çıkan diş fırsaçıydı. Paranın satın alabileceği en iyi diş fırçası :)

İlk önce diş doktoru bir arkadaşımın evinde, ardından da gazetede diş fırçası karşılaştırma yazısında gördüğüm ve çok merak ettiğim bu diş fırçası (Oral-B Braun Triumph 5000)‘nın tüm katılımcılara hediye olarak verilmesi bence etkinliğe damgasını vuran olay oldu :) Tüm diş fırçaları arasında en yüksek teknolojiye sahip olan Oral-B’nin bu fırçası, dakikada 40.000 darbe ve 8.000 dönüş yapıyor. Ürünle beraber gelen Smartguide sayesinde ise ağzınızın hangi bölgesini ne kadar süreyle fırçalamanız gerektiğini takip edebiliyorsunuz. Ürünün standart kutusunda sanırım 4 değişik başlık bulunuyormuş (Beyazlatıcı, diş ipi etkili, hassas dişler için ve diş teli ve implant için), bizimkilerden 6 tane çıktı ama ikisinin (fotoğrafta en soldakiler) ne olduğunu anlayamadım, çok araştırmama rağmen de hiç bir yerde bulamadım.

Etkinlikte dağıtılan bu diş fırçasını birkaç gündür, pro-expert diş macununu ise 1 gündür kullanıyorum, şimdilik ikisinden de gayet memnunum. Macunun tadı çok güzel ve saatler süren ferahlık sağlıyor. Diş fırçası ise bence muhteşem ama bazı insanları rahatsız edebilecek 2 noktası var; birincisi fırça çok gürültülü çalışıyor (diğer elektrikli fırçalardan daha gürültülü ama darbe sayısını göz önünde bulundurursak gayet normal), ikincisi diş macunu fırça üzerinde sabit duramıyor (zaten bunun tersini de hiçbir elektrikli fırçada görmedim). Bunlar bana göre sorun olmadığı için ürünü rahatlıkla ve şiddetle tavsiye edebilirim ancak yine de satın almadan önce göz önünde bulundurmanızı öneririm. Bana göre fırçayla (daha doğrusu bize dağıtılan fırçalarla, normalde tabii ki böyle bir sorunla karşılaşmazsınız) ilgili tek sorun garanti belgesinin imzalı olmaması. İnsan korka korka kullanıyor.

Biraz da etkinlik mekanına değinelim: anladığım kadarıyla mekan olarak Building’in seçilmesinin sebebi yeni nesile hitap etmek istenmesi. Etkinlik’te gerçekleşen brunch tam da Building’in doğasına yaraşır nitelikte olmuş; insanı doyurmak yerine daha da acıktıracak kadar küçük porsiyonlarda sunulan yüksek maliyetli, göze hitap eden atıştırmalıklar. Dilediğimiz kadarını içine koyup dilediğimiz anda yiyebilmemiz için bizlere birer boş tabak verilseydi çok daha tatmin edici olurdu ama sanırım herşeyden çok az miktarda olduğu için bunu göze alamadılar. İçinde ne olduğunu çözemediğim bir malzeme bulunan brownie benim favorim oldu, o gün orada bulunan ve o brownienin malzemelerini çözmüş biri bu yazıyı okursa benimle paylaşsın lütfen :) Etkinlikte verilen hediye çekiyle de (kendi çekini de kullanmayıp bana hediye eden Gürcan sağolsun) Building’deki tasarım ürünlerden Burçak Ertem ve Duygu Şahin imzalı birer elbise aldım.

Etkinliğe katılamayacakları için beni yollayan Mutfak Önlüğü‘ne, Ağız ve diş sağlığında nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bizleri bilgilendiren Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Diş hekimi Ayşegül Demirağ ile Profesyonel Akademik İlişkiler Müdürü Diş hekimi Merve Aksoy’a ve bu etkinliği düzenleyip bizleri hediyelere boğan P&G ve EDAD’a çok teşekkürler!

Reklamlar

2 thoughts on “Galata’da İpana Etkinliği

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s